title_leftTransport drogowy

Transport kabotażowy

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty transportu kabotażowego, dostosowane do specyficznych wymagań przewozu towarów na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Specjalizujemy się w świadczeniu usług transportowych, które pozwalają na efektywną dystrybucję ładunków poza granicami kraju pochodzenia pojazdu, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasza oferta kabotażowa jest skierowana do Klientów, którzy cenią sobie lokalną znajomość rynków oraz potrzebują partnera zapewniającego ciągłość dostaw i elastyczność w zarządzaniu łańcuchem dostaw w ramach Unii. Wykwalifikowany zespół DJ Transport zapewnia, że każda operacja jest realizowana z najwyższą starannością, co gwarantuje bezpieczeństwo i punktualność przewozu towarów.

shipping

10000+

Zrealizowanych dostaw

location

35+

Obsługiwanych państw

Aby skorzystać z oferty, kliknij tutaj i dowiedz się, ile kosztuje oferowany przez nas transport kabotażowy.

Transport kabotażowy - co to takiego jest?

Transport kabotażowy to specyficzny rodzaj przewozu towarów, który odbywa się między różnymi miejscami w obrębie tego samego kraju przez przewoźnika z innego państwa członkowskiego. Jest to działalność ściśle regulowana przez przepisy Unii Europejskiej, które mają na celu zapewnienie sprawiedliwej konkurencji oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Przepisy prawne i standardy

Kabotaż jest możliwy dzięki liberalizacji rynków transportowych w Europie, jednak podlega pewnym ograniczeniom czasowym i ilościowym. Przewoźnicy muszą przestrzegać określonych warunków, aby móc świadczyć usługi kabotażowe, co gwarantuje, że transport odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi.

W ramach Unii Europejskiej działalność transportu kabotażowego jest kształtowana przez normy ustanowione przez Parlament Europejski oraz Radę, a konkretnie przez rozporządzenie numer 1072/2009 z 21 października 2009 roku. Aby móc przeprowadzać przewozy kabotażowe, przewoźnik musi być wyposażony w licencję wspólnotową, co jest wyraźnym wymogiem określonym przez przepisy europejskie. Kiedy zaś w grę wchodzi kierowca pochodzący z kraju spoza UE, konieczne jest posiadanie specjalnego certyfikatu, który autoryzuje do prowadzenia działalności przewozowej w obrębie Unii Europejskiej.

Zgodnie z regulacjami, przewoźnicy mogą podejmować działania kabotażowe wyłącznie po tym, jak dokonają w pełni lub częściowo rozładunku swojego ładunku. Co istotne, należy mieć na uwadze, iż przepisy krajowe mogą wprowadzać dodatkowe warunki, które są rozwinięciem unijnych zasad i mogą nieco różnić się w zależności od kraju. Te dodatkowe regulacje mogą dotyczyć na przykład sankcji za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących transportu międzynarodowego. Niezmiennie jednak, podstawową zasadą jest, że zarówno załadunek, jak i rozładunek w ramach kabotażu muszą być przeprowadzone na terenie jednego państwa członkowskiego.

Tutaj możesz sprawdzić koszt transportu kabotażowego.

Rodzaje przewozów kabotażowych według przepisów Unii Europejskiej

Działania kabotażowe w ramach Unii Europejskiej mogą przybierać jedną z dwóch form:

Kabotaż w kraju pierwszego rozładunku

Po zrealizowaniu przewozu międzynarodowego, przewoźnik ma możliwość przeprowadzenia do trzech kolejnych operacji kabotażowych w ciągu 7 dni, ale wyłącznie w obrębie tego samego państwa, w którym odbył się pierwszy rozładunek towaru. Wymóg ten zapewnia, że cała operacja transportowa odbywa się w granicach jednego kraju członkowskiego.

Kabotaż poza krajem pierwszego rozładunku

Wariant ten pozwala na wykonanie operacji kabotażowej w innym państwie członkowskim niż to, w którym przewoźnik wykonał rozładunek międzynarodowy. Przewoźnik ma na to ograniczony czas – tylko trzy dni od momentu wjazdu na terytorium danego kraju. Po wykonaniu rozładunku międzynarodowego, firma transportowa może przekroczyć granicę innego państwa UE bez ładunku i tam zrealizować jedno zlecenie kabotażowe w wyznaczonym okresie.

Poznaj koszt transportu kabotażowego. Po podaniu danych firmowych oraz szczegółów zlecenia (długość trasy, rodzaj ładunku itp.) uzyskasz niezbędne informacje odnośnie wyceny.

title_leftpoznaj nas

Dlaczego warto nam zaufać?

Wybór odpowiedniego partnera w dziedzinie transportu kabotażowego to klucz do sukcesu w logistyce. Firma DJ Transport stawia na:

Doskonała reputacja

Doskonała reputacja

Wiarygodność, zadowolenie, pozytywne opinie.

szybkosc odpowiedzi

Szybkość odpowiedzi

Natychmiastowy feedback, skuteczna komunikacja.

feature_2_4

Wsparcie Klienta

Indywidualne podejście, nieustanna pomoc.

wysoka_jakosc

Wysoka jakość usług

Profesjonalizm, niezawodność, doskonałość.

Firma DJ Transport cieszy się renomą w branży nie tylko dzięki wysokim standardom obsługi, lecz również dzięki stałemu zaangażowaniu w świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dbałość o detale i skrupulatność w obsłudze Klienta przekładają się na doskonałą reputację, którą potwierdzają liczne pozytywne opinie naszych zadowolonych Klientów. Ich gotowość do dzielenia się rekomendacjami stanowi najlepsze świadectwo naszej solidności i profesjonalizmu.

Rozumiemy, że czas to jeden z najcenniejszych zasobów, dlatego kładziemy nacisk na szybkość i efektywność w każdym aspekcie naszej działalności. Od procesu wyceny po realizację zlecenia, dbamy o to, by wszystko przebiegało sprawnie i bez zbędnych opóźnień.

Dla nas każdy Klient i każdy ładunek są wyjątkowi. To indywidualne podejście pozwala nam precyzyjnie odpowiadać na specyficzne wymagania każdego transportu.

W DJ Transport nie uznajemy kompromisów, jeśli chodzi o jakość. Stosujemy się do rygorystycznych standardów branżowych i ciągle podnosimy poprzeczkę, aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie.

Wybierając firmę DJ Transport, stawiasz na sprawdzonego partnera, którego głównym celem jest realizacja Twoich oczekiwań na najwyższym poziomie. Nasze nienaganne opinie są dla Ciebie gwarancją, że zlecenie zostanie wykonane profesjonalnie, terminowo i z pełnym poszanowaniem dla środowiska.

Zapraszamy do przejścia do sekcji „Wycena”, by poznać szacunkowy koszt oferowanych usług.

Szczegóły współpracy zostaną omówione z naszymi pracownikami.

feature_2_1

Konkurencyjne ceny

Proin eget tortor risus. Donec rutrum congue leo eget malesuada. Curabitur

feature_2_2

Dostawa na czas

Proactively administrate low-risk high yield total linkage manufactured.

feature_2_3

Bezpieczne przewozy

Get Started administrate low-risk high yield empowered ran to there.

feature_2_4

Wsparcie klienta

Taking of a administrate low-risk high yield products Wen for some.